Тотенхем

  во

  Ријад Марез го постигна единствениот гол за да ги врати шампионите Манчестер сити на првото место на табелата на Премиер лигата, откако „граѓаните“ триумфираа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Комерцијалните содржини , кои последниве денови се одржаа на најпознатиот британски стадион ,го оштетија тревникот, така што Манчестер и Тотенхем вечерва ќе ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Тревникот на „Вембли“ е оштетен и Тотенхем и Манчестер сити ќе имаат многу проблеми пред дербито во Премиерлигата, вечерва од 21 часот. На храмот на англискиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вечерва во Премиер лигата се игра дербито на 10. коло во кое силите ќе ги одмерат Тотенхем и Манчестер Сити. Ова е битка на тимови кои ги делат само два бода, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Тотенхем и Манчестер Сити вечерва на „Вембли“ ќе го одиграат големото дерби во рамките од десетото коло во Премиер лигата. Натпреварот помеѓу ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Тотенхем и Манчестер сити ќе го заокружат десеттото коло во Премиер лигата со дербито кое се игра вечерва од 21 часот. Во пресрет на новото тешко гостување на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тешко дека ќе имаме можност да проследиме допадлив фудбал на Вембли вечерва, откако теренот на истата арена во Лондон остана во една очајна состојба на само 24 ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Отворањето на новиот стадион на Тотенхем е одложено за 2019 година, а клубот дотогаш како домаќин ќе продолжи да игра на Вембли. Иако отворањето на новиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Отворањето на новиот стадион на Тотенхем е одложено за 2019 година, а клубот дотогаш како домаќин ќе продолжи да игра на Вембли. Иако отворањето на новиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот англиски репрезентативец Глен Ходл е хоспитализиран и неговата здравствена состојба е критична. Ходл, на својот 61.роденден, колабирал во студиото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со големото дерби меѓу Тотенхем и Манчестер Сити ќе биде затворено десеттото коло во англиската Премиер лига, натпревар пред кој Маурисио Покетино повторно ...
  сите 26 | | | веќе видена