Тотенхем

  во

  Веднаш по одигрувањето на вечерашните натпревари од осминафиналето на англискиот Карабао куп, извлечена е и ждрепката за следната фаза. Најинтересниот пар е ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Дерби Каунти пристигна на „Стемфорд Бриџ“ да се надигрува со големиот ривал како што тоа го направи на „Олд Трафорд“ кога го елиминираше Манчестер Јунајтед, но ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Хари Реднап јавно го истакна своето разочарување од последните коментари на Гери Невил на сметка на неговиот поранешен клуб Тотенхем. Екс-дефанзивецот на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ пренесува дека од раководството на Манчестер Јунајтед немаат намера да му врачат отказ на Жозе Мурињо и наместо тоа во јануари ќе му ги исполнат ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Во англиската Премиер лига веќе се одиграа првите десет рунди во кои најмногу поени освоија бранителот на трофејот Манчестер Сити и Ливерпул. Двата состави на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Од редовите на Тотенхем ја разгледуваат опцијата во тимот да донесат нов голман со кој би ја зајакнале конкуренцијата на оваа позиција. Првиот избор на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалски стратег добил уверување дека теренот на Енфилд е во одлична состојба и нема да претрпи загуби во својот изглед во пресрет на рагби мечот, ...
  сите 91 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ пренесува дека од раководството на Манчестер Јунајтед немаат намера да му врачат отказ на Жозе Мурињо и наместо тоа во јануари ќе му ги исполнат ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Во англиската Премиер лига веќе се одиграа првите десет рунди во кои најмногу поени освоија бранителот на трофејот Манчестер Сити и Ливерпул. Двата состави на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Тотенхем и на корејската репрезентација, Хеунг-Мин Сон донирал околу 80.000 евра на корејската војска пред со репрезентацијата да триумфира на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Англискиот репрезентативец, Деле Али уште долго ќе го носи дресот на премиерлигашот Тотенхем. Ова е информацијата која денеска дојде до клубот од Лондон кој ...
  сите 4 | | | веќе видена