Тотенхем

  во

  Тренерот на Јувентус Маурисио Сари откри дека неговиот состав е премногу широк и треба да остави шест играчи надвор од составот за Лигата на шампионите. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и во новата сезона останува засега без тренерски ангажман. Сепак, Португалецот секогаш е во центарот на вниманието. Тој ќе биде стручен аналитичар ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Португалскиот стратег Жозе Мурињо денеска дебитираше во својата нова улога, стручен коментатор на натпреварите од Премиер лигата за англискиот „Скај Спортс“. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новата сезона во англиската Премиер лига не донесе ништо ново. Манчестер сити и Ливерпул започнаа со убедливи победи и покажаа дека се главни фаворити за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Напаѓачот Герет Бејл е вклучен во составот на Реал Мадрид за пријателскиот натпревар против Рома. Претходно беше објавено дека 30-годишниот Велшанец не е во ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Во претстојната сезона, Ливерпул да се фокусира на освојување на Премиер-лигата и повторно на добар резултат во Лигата на шампионите и да не троши енергија на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фудбалерот од средниот ред на Астон Вила, Џек Грлиш по денешниот пораз на тимот од Бирмингем од Тотенхем (3:1) постави анти-рекорд. Имено, Грлиш го доживеа 19. ...
  сите 76 | | | веќе видена