Тотенхем

  во

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, не го криеше разочарувањето од ремито со Барнли (2: 2) во меч од 24-тата рунда од Премиер лигата. Французинот ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Откако вчера Маурисио Покетино излезе со коментар во јавноста дека најважно за Тотенхем е да завршат во првите четири наместо да се борат за трофеј во ФА Купот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Тимот на Манчестер Јунајтед „лета во облаци“ од средината на декември, кога Жозе Мурињо беше отпуштен. Тогаш за привремен менаџер беше поставена клупската ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Тимот на Манчестер Јунајтед „лета во облаци“ од средината на декември, кога Жозе Мурињо беше отпуштен. Тогаш за привремен менаџер беше поставена клупската ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Тимот на Манчестер Јунајтед „лета во облаци“ од средината на декември, кога Жозе Мурињо беше отпуштен. Тогаш за привремен менаџер беше поставена клупската ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Тимот на Манчестер Јунајтед „лета во облаци“ од средината на декември, кога Жозе Мурињо беше отпуштен. Тогаш за привремен менаџер беше поставена клупската ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Манчестер Сити оваа вечер му гостува на Њукасл во натпревар од Премиер лигата, а во ситуација кога Пеп Гвардиола испрати предупредување за силата која можат да ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Од друга страна, шпанскиот менаџер Пеп Гвардиола не е сигурен дека неговите играчи можат да ја одбранат титулата во Премиерлигата. Пред средбата против Њукасл ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Поранешниот англиски репрезентативец и екс член на неколку европски гиганти, Мајкл Овен оваа сезона редовно го искажува својот став и ги типува натпреварите од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Откако вчера Маурисио Покетино излезе со коментар во јавноста дека најважно за Тотенхем е да завршат во првите четири наместо да се борат за трофеј во ФА Купот ...
  сите 84 | | | веќе видена