Тотенхем

  во

  Норвежанецот Оле Гунар Солскјер има идеален старт како тренер на Манчестер Јунајтед и во првиот шест натпревари забележа толку победи со што испиша нова ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Јасно е дека од таборот на Барселона по продажбата на Мунир се во потрага по евтин напаѓач кој ќе претставува алтернатива за првите опции на Ернесто Валверде. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Евентуалното долго отсуство на напаѓачот Хари Кејн може да биде огромен удар по амбициите на Тотенхем за постигнување на нешто битно во оваа сезона, изјави ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Евентуалното долго отсуство на напаѓачот Хари Кејн може да биде огромен удар по амбициите на Тотенхем за постигнување на нешто битно во оваа сезона, изјави ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пари Сен Жермен е спремен да го продаде Адриен Рабио уште во јануари. Денес од Франција пристигнуваат информации дека ПСЖ ја одредил цената за Рабио во јануари ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскер вчера оствари нова победа на клупата на Црвените Ѓаволи.Јунајтед успеа да слави на гостувањето против Тотенхем со 1-0, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Тотенхем е поразен од Манчестер Јунајтед на свој терен вчера, но наиде на уште еден проблем.Еден од навивачите на лондонскиот клуб на својот Твитер профил ...
  сите 61 | | | веќе видена