Тотенхем

  во

  Тотенхем вчера го претрпе вториот последователен пораз на домашен терен во Премиер лигата. По шокот од Вулвс со 3-1, „петлите“ вчера на „Вембли“ не можеа ништо ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Голот на Маркус Рашфорд се покажа како пресуден Манчестер Јунајтед да освои три бода на гостувањето кај Тотенхем, но дефинитивно, човек на одлука беше Давид Де ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскјер вчера оствари нова победа на клупата на Црвените ѓаволи. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед овој пат беа подобри на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Неверојатните одбрани на Давид де Хеа му обезбедија уште една победа на Манчестер Јунајтед, кој го победи Тотенхем со 1:0 среде „Вембли“. Шпанскиот голман беше ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино истакна дека „спарси“ го одиграле најдоброто полувреме против Манчестер Јунајтед откако е тој на клупата. Тотенхем ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Неверојатните одбрани на Давид де Хеа му обезбедија уште една победа на Манчестер Јунајтед, кој го победи Тотенхем со 1:0 среде „Вембли“. Шпанскиот голман беше ...
  сите 91 | | | веќе видена