Собранието

  во

  ,,Дозволете ми да го изразам задоволството што го имам денес, кога ја славиме 111-годишнината од Битолскиот конгрес и унифицирањето на албанската азбука, да ве ...
  сите 73 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на 22 ноември-Денот на албанската азбука, претседателот на Собранието Талат Џафери имаше свое обраќање на Свечената академија. Во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Ние се залагаме за целосна еднаквост, за целосна рамноправност на жените и мажите во политиката. Учеството мора да биде рамноправно 50 на 50, истакна ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во својство на претседател на Собранието на Република Северна Македонија и од име на колегите пратеници и да ја искористам приликата да го честитам ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во својство на претседател на Собранието на Република Северна Македонија и од име на колегите пратеници и да ја искористам приликата да го честитам ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во својство на претседател на Собранието на Македонија и од име на колегите пратеници и да ја искористам приликата да го честитам најзначајниот ден во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Министерката за правда во интервју за „Макфакс“ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Министерката за правда во интервју за „Макфакс“ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Во Македонија преку судството и обвинителството се испраќаат пораки против сите политички не истомисленици на власта кои доколку се обидат да и застанат на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Министерството за култура изразува задоволство од воведувањето на новата државна награда „22 Ноември“ со која се оддава почит кон луѓето од политичкиот, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Министерството за култура изразува задоволство од воведувањето на новата државна награда „22 Ноември“ со која се оддава почит кон луѓето од политичкиот, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  – Не сметам дека ќе има поместување на датумот за организирање на предвремените избори на 12 април. Овој датум е консензуално донесен од страна на сите ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Воведување данок на возила и зголемување на надоместоците кои се плаќаат при увоз на стари возила, се дел од мерките кои се предвидуваат за намалување на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска изјави дека не смета оти ќе има поместување на веќе договорениот датум за предвремени парламентарни избори 12 април. – Не ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска изјави дека не смета оти ќе има поместување на веќе договорениот датум за предвремени парламентарни избори 12 април. – Не ...
  сите 80 | | | веќе видена