Собранието

  во

  Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања расправа за барањето за одобрување притвор на пратеникот Трајко Вељаноски, поднесено од ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната Комисија за мандатно имунитетни прашања ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април“. На денешното рочиште обвинетите имаа ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април”.На денешното рочиште обвинетите имаа ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Поранешниот Министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески почнал штрајк со глад во затворот во Шутка откако вчера беше нападнат од обвинетите за тероризам во ...
  сите 455 | | | веќе видена

  Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти февруари, со почеток од 16.30 часот, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната Комисија за мандатно имунитетни прашања ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, ...
  | | веќе видена | слични

  Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ призна дека се залага за разграничување со Косово, а за тоа бил согласен и претседателот на Србија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пратеникот Трајко Вељаноски денеска пред пратениците на Комисијата за мандатно имунитетни прашања ги образложи причините зошто се товари за терористичко ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Директорот на КПУ „Скопје“ Ѓоко Котевски денеска изјави дека го прифаќа барањето на премиерот Зоран Заев и ќе поднесе оставка по вчерашните физички инциденти ...
  сите 455 | | | веќе видена

  Нема правник, нуту граѓанин, кој нема сомнеж за амнестијата. Обвинителката Вилма Русковска вчера кажа дека сите сме уценети со Законот за амнестија. Од ова се ...
  сите 144 | | | веќе видена