Собранието

  во

  Мицкоски рипна да го брани својот шеф Никола Груевски, фрустриран од сопствената безидејност ги легитимираше дури и насилствата од 27 април и се стави во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  По усвојување на законот ние деновиве ќе излеземе со детална анализа на истиот и можам да ги кажам првичните согледувања. Прво сметам дека е добро што владата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши во денешната емисија 10МИНУТИ на ТВ21 спомна дека некои пратеници во Собранието веќе започнале постапка за промена на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  „Само што завршивме со преизнесувањето на осомничените за предложената мерка притвор“ рече обвинителката Вилма Рускоска и кажа дека се чека одлуката на судија ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски веднаш рипна да го брани неговиот шеф - осудениот криминалец и бегалец Никола Груевски. Мицкоски се стави во одбрана на осомничените ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вечерва преку соопштение информира дека под истрага се пет лица кои се сомничат ...
  сите 204 | | | веќе видена

  По усвојување на законот ние деновиве ќе излеземе со детална анализа на истиот и можам да ги кажам првичните согледувања. Прво сметам дека е добро што владата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски вечерва излезе од зградата на судот по краткиот распит откако попладнето беше приведен и осомничен како ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Судиката Добрила Кацарска, која е судечки судија во случајот за настаните од 27 април во Собранието вечерва не сакаше да го коментира приведувањето на дел од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје штотуку заврши распитот на Миле Јанакиески и Спиро Ристоски кои заедно со Трајко Вељаноски доцна попладнево беа приведени под ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје штотуку заврши распитот на Миле Јанакиески и Спиро Ристовски кои, заедно со Трајко Вељановски, доцна попладнево беа приведени под ...
  сите 204 | | | веќе видена

  По усвојување на законот, ние деновиве ќе излеземе со детална анализа на истиот и можам да ги кажам првичните согледувања. Прво, сметам дека е добро што ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиевски, како и поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристовски се приведени вечерва, заедно со ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје штотуку заврши распитот на Миле Јанакиески и Спиро Ристоски кои заедно со Трајко Вељаноски доцна попладнево беа приведени под ...
  сите 204 | | | веќе видена

  По информациите за вечерашното приведување на тројцата функционери на ВМРО-ДПМНЕ – Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, вечерва ...
  сите 58 | | | веќе видена