Собранието

  во

  Абдулфета требал да си ја изврши работата како што треба и на тој начин нема да требал да спасува никого. Тој бил одговорен за вратите што беа отворени, ова го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поглаварот на ИВЗ, Реисул-Улема Х. Селејман ефенди Реџепи испратил писмо до претседателот на Собранието, до претседателот на Владата и до Комисијата за односи ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Група граѓани се собраа денеска на протестен марш, на кој побараа осолободување на Абдулфета Алими, кој е осуден за крвавиот четврток на 7 години затворска ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Денешната нова рунда преговори меѓу власта и опозицијата за законот за јавното обвинителство, односно за судбината на Специјалното јавно обвинителство заврши ...
  сите 175 | | | веќе видена