Собранието

  во

  Во рамки на теренските активности кои што ги има ВМРО-ДПМНЕ поврзани со претстојниот референдум денес сме во Општините Центар и Сопиште. На средби со граѓаните ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на договорот. Бегаат од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека немаат аргументи и ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Откако претседателот на Собранието, Талат Џафери не именуваше набљудувачи кои ќе го следат референдумскиот процес, опозициската ВМРО-ДПМНЕ излезе со остра ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Намалување на трошоците за извршување за граѓаните и намалување на тарифите на нотарите и извршителите предвидуваат измените на Законот за извршување и Законот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Собранието и неговото Координативно тело за спроведување на референдумот имаат целосна доверба во работата на ДИК, во надлежностите на меѓународната ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По наредба на директорот на БЈБ, обвинетиот Митко Чавков, било одземањето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието, потврди собраниската ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Заштита на македонскиот идентитет, влез на Македонија во НАТО и следствено на тоа зголемување на безбедноста во рамки на Алијансата и нејзиниот принцип на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сосема неповикани, но присутни во политичкиот живот на независна Македонија, се јавија верските институции! Исламската Верска Заедничка е секогаш присутна за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на денешната прес-конференција истакна дека повторно имаме огромен скандал од страна на власта, овој пат од ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Талат Џафери, во име на Собранието на Република Македонија во текот на вчерашниот ден одби да номинира набљудувачи кои ќе го следат референдумскиот процес. ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Намалување на трошоците за извршување за граѓаните и намалување на тарифите на нотарите и извршителите предвидуваат измените на Законот за извршување и Законот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во своето гостување во емисијата “Клик Плус“ на Тв 21 изјави дека Законот за употреба на јазиците и договорот со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Време е за одлука, не можеме и не смееме да чекаме уште 27 години за да изградиме држава по европски правила, порача генералниот секретар на СДСМ, Александар ...
  сите 14 | | | веќе видена

  По наредба на директорот на БЈБ, обвинетиот Митко Чавков било одземањето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието, потврди собраниската ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Собранието и неговото Координативно тело за спроведување на референдумот имаат целосна доверба во работата на ДИК, во надлежностите на меѓународната ...
  сите 70 | | | веќе видена