Собранието

  во

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на пресконференција изјави дека ако мнозинството граѓани на референдумот се изјаснат за договорот со Грција и ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, истакна дека е скандалозно тоа што Талат Џафери во име на Собранието во текот на вчерашниот ден одби да ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски нема да биде сведок на обвинителството во случајот со насилството од 27 април. Ова денес го откри обвинителката Вилма ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Цензусот на референдумот нема да биде пресуден дали договорт ќе оди во Собранието. Шефот на дипломатијата вели дека е важно мнозинство од Излезените да гласа ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров ја критикува најавата од претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот за договорот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  - Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли смета дека одлуката што македонските граѓани треба да ја донесат на референдум е многу важна и затоа се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Цензусот на референдумот нема да биде пресуден дали договорт ќе оди во Собранието. Шефот на дипломатијата вели дека е важно мнозинство од Излезените да гласа ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Зоран Заев е единствениот политичар во Македонија кој се согласил да ги прифати грчките црвени линии и да ги избрише македонскиот идентитет, историја, ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли смета дека одлуката што македонските граѓани треба да ја донесат на референдум е многу важна и затоа се надева ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ако на референдумот има барем еден глас повеќе ПРОТИВ, ние како влада ќе повлечеме од договорот. Министерот за надворешни Никола Димитров потврди дека за ...
  сите 111 | | | веќе видена