Собранието

  во

  Со сведочење на Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за настаните во Собранието на ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Член на обезбедувањето на Оливер Спасовски, Ацо Ангеловски, човекот кој на 27 април лани пукаше во таванот од прес центарот во Собранието е првиот сведок кој ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Поради остсутво на бранителите на обвинетите, денеска во Кривичниот суд не се одржа рочиштето за предметот на СЈО, „Тендери". Во „Тендери", првообвинета е ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поради остсутво на бранителите на обвинетите, денеска во Кривичниот суд не се одржа рочиштето за предметот на СЈО, „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поради остсутво на бранителите на обвинетите, денеска во Кривичниот суд не се одржа рочиштето за предметот на СЈО, „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната ...
  сите 63 | | | веќе видена

  (Фото: Ацо Ангеловски во средина) “Лево од мене, слушнав наредба – убијте ги! Масата одеднаш тргна кон нас. Бидејќи не можевме физички да ги спречиме, го ...
  сите 245 | | | веќе видена

  „Лево од мене, слушнав наредба – убијте ги! Масата одеднаш тргна кон нас. Бидејќи не можевме физички да ги спречиме, го извадив пиштолот и испукав 1 куршум во ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Излезеноста на претстојниот референдум е едно од прашањата кое доминира во јавната дебата за плебисцитарното изјаснување закажано за 30 септември, а кое ја ...
  сите 158 | | | веќе видена