Собранието

  во

  Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Собранието на Република Бугарија денеска ќе го ратификува Протоколот за пристапување на Република Северна Македонија во НАТО.На пленарната седница на која ќе ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Дел веројатно под притисок на најавените преиспитувања на вработувањата поради можен функцонерски непотизам кои ги најави новата Антикорупциска комисија, ...
  | | веќе видена | слични

  На денот на самите претседателски избори на 21 април гласачите нема да го прочитаат новото уставно име „Република Северна Македонија“ на гласачките ливчиња. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дел веројатно под притисок на најавените преиспитувања на вработувањата поради можен функцонерски непотизам кои ги најави новата Антикорупциска комисија, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски за денеска најави први резултати по реакциите во јавноста за случаи на непотизам со ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Последните случаи на непотизам во државните институции се само потврда дека во Македонија преовладува политичката дискриминација. Токму работните односи се и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во својот завршен збор, оперскиот пејач Игор Дурловски денеска го повика Судот за го осуди – доколку има доказ дека е виновенн по обвинението дека за време на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во својот завршен збор, оперскиот пејач Игор Дурловски денеска го повика Судот за го осуди – доколку има доказ дека е виновенн по обвинението дека за време на ...
  сите 14 | | | веќе видена