Собранието

  во

  Од снимките на разговорите со руските пранкери, целата јавност слушбна како премиерот Зоран Заев без да размисли ниту една секунда посегнува кон криминал и ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Осумнаесет невладини организации регираат до Владата дека предлог законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион што требаше ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Нека помине Заев неколку часа сам и нека подразмисли што прави, иднината на државата е во прашање, ако ние продолжиме вака да функционираме тогаш каде ќе ни ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алсат М телевизија изјави дека доколку Зоран Заев барем малку добро и мисли на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Осумнаесет невладини организации сметаат дека Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион отвора простор за носење ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го критикуваше премиерот Зоран Заев дека ги користел советите на лажниот Порошенко, кој во телефонскиот разговор го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Алексис де Токвил, значаен француски дипломат, политичар и историчар од 19. век, прв ја предвиде супериорноста на САД и Русија на глобалната сцена. Во своето ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Собранието, прва средба на власта и опозицијата на тема: попис. Пратеничките групи на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ почнаа разговори околу законскиот текст што Владата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кичевецот Шекерин Ахмети, кој го користи псевдонимот Ел Чека најави дека на 26-ти месецов ќе се одржи протест пред Владата и Собранието. Тој бара да се ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го критикуваше премиерот Зоран Заев дека ги користел советите на лажниот Порошенко, кој во телефонскиот разговор го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го критикуваше премиерот Зоран Заев дека ги користел советите на лажниот Порошенко, кој во телефонскиот разговор го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кичевецот Шеќерим Ахмети, кој под псевдонимот Ел Чека објавува „бомби“ на својот Фејсбук профил, ги повикаа лидерите на албанските опозициски партии Алијанса ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Агенцијата за млади и спорт поднесе кривична пријава против Илчо Ѓорѓиоски, поранешен претседател на ФФМ, актуелниот претседател Муамед Сејдини, кој во ...
  сите 22 | | | веќе видена