Собрание

  во

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како нагласуваат ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Најверојатно ќе треба да има и четврт и петти пакет мерки, а вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи најавува дека е можно да се носат дополнително и ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција. Ова е прва посета на ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција. Ова е прва посета на ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Првиот човек на македонското здравство, Венко Филипче, смета дека полициски час во овој момент за справување со коронакризата не е решение. Тој очекува дека ќе ...
  сите 356 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како нагласуваат ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Луѓето кои речиси секојдневно го ризикуваат животот за доброто на сите, протестираа во кругот на главната противпожарна станица во Автокоманда. Велат, веќе ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како нагласуваат ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Треба да се прогласи мораториум и добро да се подготови Изборното Собрание на Македонскиот олимписки комитет (МОК) кое е закажно за в среда, 28 октомври, во 18 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како што ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Федералната унија на европските националности (ФУЕН) го одржа своето првo Генерално собрание со интернет заседание, поради тоа што заседание на конгресот не се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како нагласуваат ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Германскиот Бундестаг, Томас Оперман, ненадејно починал, пренесуваат германските медиуми. На политичарот од редовите на СДП вчера му се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како нагласуваат ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Потпретседателот на германскиот Бундестаг, Томас Оперман ненадејно почина, откако му се слоши синоќа за време на снимање за телевизијата ЗДФ. На 66-годишниот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција. Ова е прва посета на ...
  сите 108 | | | веќе видена