Собрание

  во

  Претседателот Ѓорѓе Иванов може да се надева на негативна одлука на Уставниот суд, според досегашна пракса на одлучување, и тоа да оди во негова корист во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Националното собрание на Венецуела во вторникот ја усвои изјавата за прогласување на претседателот на државата, Николас Мадуро, за узурпатор, а сите одлуки што ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Националното собрание на Венецуела во вторникот ја усвои изјавата за прогласување на претседателот на државата, Николас Мадуро, за узурпатор, а сите одлуки што ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ова е момент кој ќе покаже дали во Република Македонија постои Уставен суд, дали функционира обвинителството, дали има независно судство и дали постои владеење ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Законот за употреба на јазиците без потпис од шефот на државата не може да се смета за донесен вели поранешниот уставен судија Трендафил Ивановски. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Воспоставувањето цврст и ефикасен систем за заштита на националните финансиски интереси и на финансиските интереси на ЕУ, преку ефикасно следење на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во Косово денеска со разни манифестации и чествување се оддава почит на цивилните жртви на масакрот на српските сили, што се случи на денешен ден пред 20 ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Полупразна остана судницата за случајот „27 април“ по примената на законот за амнестија.. Наместо 33-ца обвинети, денеска беа присутни осуммина.. Судијката ...
  сите 33 | | | веќе видена