Собрание

  во

  Во пресрет на утрешното генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија кое ќе се одржи во Охрид, Агенцијата за млади и спорт бара од Федерацијата ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Македонија со соопштение реагира на прес конференцијата на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. Македонија ФФМ ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Македонија со соопштение реагира на прес конференцијата на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски.ФФМ потврди дека ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Македонија со соопштение одговори на прес – конференцијата на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. Собрание во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски најави дека нивен претставник нема да присуствува на утрешното генерално собрание на ФФМ и побара од ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Пред утрешното изборно собрание на ФФМ, каде што единствен кандидат за претседател е Мухамед Сејдини, Агенцијата за млади и спорт одржа прес конференција на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Агенцијата за млади и спорт нема да испрати претставник на утрешното изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија поради тоа што според владиното ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Постарите граѓани кои немаат стаж ќе добиваат социјална пензија, а законот е веќе испратен во Собрание. Се предвидува сите граѓани со наполнети 65 години да ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во изјавата на Христијан Мицкоски за Нирнбершките процеси најстрашното е целосното непознавање на важните моменти од историјата.Но тој не прави само грешка, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вложувањата во акцијата на „Макпетрол“ добија реална основа. Компанијата има извонреден раст на приходот од продажба и речиси тројно повисока добивка од 2017 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Актуелното раководство на Националниот сојуз на глуви и наглуви заедно со членови на Сојузот организираше протестен марш од зградата на Владата до Основното ...
  сите 3 | | | веќе видена