Собрание

  во

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај на денешната седница на Комисијата за Договорот за стабилизација и асоцијација, која ја сочинуваат пратеници на косовското ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај на денешната седница на Комисијата за Договорот за стабилизација и асоцијација, која ја сочинуваат пратеници на косовското ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Авионот на претставниците на Вашингтон слета во Македонија. Црвениот тепих се уште се поставуваше, додека Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис се ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Министерот за одбрана Панос Каменос се закани дека ќе направи се Договорот од Преспа да не стигне во грчкиот парламент. Лидерот на партијата Независни Грци ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на Парламентарното собрание на БиХ на итна седница го усвои Предлог законот за измени и дополнувања на Законот за кривична постапка на БиХ. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, денеска оствари работна средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Харлем ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Иницијативата за оспорување на одлуката за распишување на референдум поднесена од политичката партија „Левица“ е обид за уривање на државата, вели во изјава за ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Со потсетување дека со распишувањето на „недозволениот консултативен референдум“, Собранието неосновано им ја одзема уставно гарантираната одлучувачка позиција ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Иницијативата за оспорување на одлуката за распишување на референдум поднесена од политичката партија „Левица“ е обид за уривање на државата, вели во изјава за ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Па погледнете што има во нивните скапи спотови. Има инсерти од АСНОМ, Антифашистичкото собрание на народното ослободување на Македонија, запамтете ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
  сите 75 | | | веќе видена