Собрание

  во

  Според дневниот ред објавен на сајтот на албанскиот законодавен дом, Протоколот треба да се изгласа со апсолутно мнозинство. Пред тоа предвидено е да зборуваат ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро му се закани на лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо дека „порано или подоцна“ ќе одговара пред суд, бидејќи го ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Албанскиот парламент на денешната пленарна седница закажана за 10 часот се очекува да го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Албанскиот парламент на денешната пленарна седница закажана за 10 часот се очекува да го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Албанскиот парламент на денешната пленарна седница закажана за 10 часот се очекува да го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Албанскиот парламент на денешната пленарна седница закажана за 10 часот се очекува да го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Косовскиот тим за преговори со Србија денеска ја заврши работата околу усогласување на платформата за дијалогот, која утре треба да се изгласа од самиот тим, а ...
  сите 69 | | | веќе видена

  – Трагедијата со превртениот автобус кај Тетово е огромна загуба за семејствата, за нашите сограѓани, за сите нас. Им изразувам искрено и длабоко сочувство на ...
  сите 256 | | | веќе видена