Собрание

  во

  Како што вчера најави Петер Сијарто, министерот за надворешни работи на Унгарија, денеска неговата земја го ратификуваше приемот на Македонија во НАТО. На ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на покана на претседателот на Националното собрание на Унгарија, Ласло Ковер, денеска присуствуваше на чинот на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Во рамки на летната сесија на Парламентарното Собрание на Советот на Европа, повторно имам можност да бидам присутен овој пат како почесен гостин на Советот на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Единствена Македонија го поздравува најновиот извештај на мониторинг комисијата на Парламентарното Собрание на Советот на Европа во кој се вели дека Бугарија ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ учествува на летната сесија на Парламентарно собрание на Совет на Европа во Стразбур. Николоски е дел од ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Една од најголемите стратешки грешки во македонските интеграции во Европската унија е договорот меѓу премиерите Зоран Заев и Еди Рама, Македонија и Албанија да ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на покана на претседателот на Националното собрание на Унгарија, Ласло Ковер, денеска присуствуваше на чинот на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кој како почесен гостин на Советот на Европа е присутен на летната сесија на Парламентарното Собрание на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Роамингот во земјите од Западен Балкан поевтинува за околу 90%. Од Агенцијата за електронски комуникации информираат дека новите цени за телекомуникациски и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Парламентот во Будимпешта денеска едногласно го ратификувал протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО. За протоколот, како што соопштија од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој на летната сесија на Парламентарното Собрание на Советот на Европа, присуствува како почесен гостин ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во рамки на летната сесија на Парламентарното Собрание на Советот на Европа, повторно имам можност да бидам присутен овој пат како почесен гостин на Советот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Македонија втора година со ред не добива датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ затоа што Владата на Заев не спроведува реформи, изјави ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со 153 гласа „за“ пратениците од Унгарија едногласно го ратификуваа протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО. На чинот на ратификувањето ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски по работната посета на Парламентарното Собрание на Советот на Европа изјави дека Македонија втора година ...
  сите 33 | | | веќе видена