Собрание

  во

  Како што соопштија од Град Скопје, на конференцијата беше усвоен буџетот и програмата на НАЛАС за 2019 година, а беше разгледана и компаративната студија за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Градоначaлникот на Град Скопје Петре Шилегов вчера присуствуваше на управниот одбор на НАЛАС – Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Осомничениот организатор на нападот на Собранието на 27 април 2017, Трајко Вељаноски, пред Комисијата за мандатно-имунитетни прашања која треба да одлучи по ...
  сите 329 | | | веќе видена

  По завршните зборови на Александар Василевски Нинџа, вчера заврши и последната фаза од судскиот процес за 27 април, но обвинителката Вилма Русковска побара ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Десет години сум бил претседател на ова Собрание и ни на крај памет не ми паднало да направам дејствие спротивно на деловникот, законот и собраниските ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Пратеникот Фадил Зендели, член на Делегацијата на Собранието на Северна Република Македонија во Парламентарното собрание на Процесот за соработка во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  -10 години сум бил претседател на ова Собрание, ни на крај памет не ми паднало да направам дејствие спротивно на деловникот, законот и собраниските процедури. ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска се обрати пред пратениците на Комисијата за мандатно имунитетни прашања, кои денеска ќе треба ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Градоначaлникот на Град Скопје Петре Шилегов вчера присуствуваше на управниот одбор на НАЛАС – Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пратеникот Фадил Зендели, член на Делегацијата на Собранието на Северна Република Македонија во Парламентарното собрание на Процесот за соработка во ...
  сите 16 | | | веќе видена