Собрание

  во

  Затвореници од затворот „Идризово“ штрајкуваат со глад барајќи да бидат опфатени со најавениот закон за амнестија за обвинетите од 27 април во македонското ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Затвореници од затворот „Идризово“ штрајкуваат со глад барајќи да бидат опфатени со најавениот закон за амнестија за обвинетите од 27 април во македонското ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Соопштение на Хелсиншкиоткомиет за човекови права: Меѓународниот ден на човековите права, 10 Декември, годинава е посветен на одбележување на 70-годишнината од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Парламентарниот дијалог меѓу двете земји во последно време е во пораст, меѓутоа ние имаме и други можности кои се неискористени. Албанија и Македонија се две ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Обезбедувањето на поранешниот директор на БЈБ Митко Чавков кој е обвинет во случајот за 27 април, денеска во судница сведочи за тоа што се случувало дента. ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 ...
  сите 288 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 ...
  сите 288 | | | веќе видена

  На 27 април, 2017 година тогашниот директор на БЈБ, Митко Чавков бил на заболекар, па во „Сити Мол“, па во „Скара Бар“, па во канцеларијата во „Технометал ...
  сите 288 | | | веќе видена