Собрание

  во

  Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, денеска оствари средба со Лилијана Танги, пратеник во француското собрание и заменик-претседател ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Судењето за настаните на 27. април минатата година во Собрание е прекинато, бидејќи му се слошило на обвинетиот Мнури Пепиќ објави „Макфакс“. Судијката Добрила ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Вработен во Собранието во системот за електронско гласање, Сашко Коцевски, кој бил задолжен за вклучување на микрофоните и давање збор за гласање, сведочи во ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска се сретна со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска се сретна со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Вчера делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, оствари средба со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, денеска оствари средба со Лилијана Танги, пратеник во француското собрание и заменик-претседател ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Адвокатот на Јохан Тарчуловски, Антонио Апосотолоски ја извести судијката Добирал Кацарска дека бараат нејзино изземање од Судечкиот совет, поради сомнеж дека ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Вработен во Собранието во системот за електронско гласање, Сашко Коцевски, кој бил задолжен за вклучување на микрофоните и давање збор за гласање, сведочи во ...
  сите 209 | | | веќе видена

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 4 | | | веќе видена