Ројтерс

  во

  Ирачкото Министерство за надворешни работи денеска го демантираше тврдењето на новинската агенција Ројтерс дека Ирак му дозволил на Иран да распореди ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Нападот во холандскиот главен град Амстердам е тероризам . Мотивите на напаѓачот сe јасни, објави Ројтерс. Тој е 19-годишно момче од Авганистан, кој беше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поради неодамнешното пукање врз американската амбасада во Анкара, турската полиција уапси три лица, од кои двајца се изјасниле за виновни. Турската агенција ...
  сите 12 | | | веќе видена

  18 патници се повредени откако утрово околу 3 часот по локално време, авионот „Боинг 737- 800“ кој летал од Москва за Сочи, при слетувањето излетал од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Европската унија е подготвена да и предложи на Велика Британија невидено блиско партнерство откако земјата ќе излезе од блокот, но нема да дозволи ништо што би ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Смирување на непријателството меѓу САД и Европската унија во врска со воведувањето на царините не значи дека двете страни немаат „длабоки несогласувања“ во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Смирување на непријателството меѓу САД и Европската унија во врска со воведувањето на царините не значи дека двете страни немаат „длабоки несогласувања“ во ...
  сите 13 | | | веќе видена