Ројтерс

  во

  Германската влада може да започне да купува удели во локалните компании за да го спречи купувањето од странски инвеститори. Ова го изјави германскиот министер ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека на Германија й се потребни гаранции оти кинеската компанија „Хуавеј технолоџис“ нема да препраќа податоци до ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека на Германија ѝ се потребни гаранции оти кинеската компанија „Хуавеј технолоџис“ нема да препраќа податоци до ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека на Германија ѝ се потребни гаранции оти кинеската компанија „Хуавеј технолоџис“ нема да препраќа податоци до ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Инвестициониот фонд на јапонската корпорација „SoftBank Vision Fund“ е во преговори да инвестира 1,5 милијарди долари во кинеската компанија „Guazi“, основач ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Британските власти повторно активираа итен план за евакуација на кралското семејство во случај на големи нереди за излез на Велика Британија од Европската ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Британските власти повторно активираа итен план за евакуација на кралското семејство во случај на големи нереди за излез на Велика Британија од Европската ...
  сите 84 | | | веќе видена