Ројтерс

  во

  Нова демократија ќе се придржува до Договорот од Преспа, а „ќе работи да ги подобри проблематичните последици, што се спротивни на интересот на земјата. Грција ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Нова демократија ќе се придржува до Договорот од Преспа, а „ќе работи да ги подобри проблематичните последици, што се спротивни на интересот на земјата. Грција ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Нова демократија ќе се придржува до Договорот од Преспа, а „ќе работи да ги подобри проблематичните последици, што се спротивни на интересот на земјата. Грција ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Нова демократија ќе се придржува до Договорот од Преспа, а „ќе работи да ги подобри проблематичните последици, што се спротивни на интересот на земјата. Грција ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Владата на Еквадор отпуштила едно од официјалните лица од нивната амбасада во Лондон каде се наоѓа основачот на „Викиликс“, Жулијан Асанж. Службеникот бил ...
  сите 466 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека не е можно кандидатот на опозицијата да прогласи победа во Истанбул со 13.000-14.000 гласови повеќе ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Побарувачката за средства може да го комплицира процесот на спојување помеѓу двете банки. Европската централна банка (ЕЦБ) ќе побара од Дојче банк да креира ...
  сите 8 | | | веќе видена