Ројтерс

  во

  Случаите на сифилис во Европа се зголемиле за 70 отсто од 2010 година, главно поради поризичниот секс помеѓу мажите. Ова се наведува во извештајот на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Исламистичката група Ал Шабаб изведе денеска напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопштила сомалиската полиција, наведувајќи дека можно е во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Исламистичката група Ал Шабаб изведе денеска напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај, соопштила сомалиската полиција, наведувајќи дека можно е во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Автомобилскиот гигант од Германија, Фолксваген одлучи да изгради сопствена фабрика во Турција. Ова информација ја објави германското специјализирано издание ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Иран денеска ја повика Велика Британија веднаш да го ослободи нивниот танкер, кој британската кралска морнарица го заплени минатата недела во Гибралтар поради ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Северна Кореја донесе нов устав во кој официјално го именуваше Ким Јонг Ун како шеф на државата и главен командант на севернокорејската армија. Според ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иран денеска ја повика Велика Британија веднаш да го ослободи нивниот танкер, кој британската кралска морнарица го заплени минатата недела во Гибралтар поради ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Британската емисија на јаглерод диоксид (CO2) од електрани и фабрики ќе почне да се применува на 4-ти ноември, но само ако земјата ја напушти ЕУ на 31 октомври ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Северна Кореја донесе нов устав во кој официјално го именуваше Ким Џонг Ун како шеф на државата и главен командант на севернокорејската армија. Според ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Иран денеска ја повика Велика Британија веднаш да го ослободи нивниот танкер, кој британската кралска морнарица го заплени минатата недела во Гибралтар поради ...
  сите 181 | | | веќе видена