Ројтерс

  во

  Две лица беа убиени, а четворица се повредени во вчерашната престрелка откако вооружен студент отворил оган на Универзитетот во Северна Каролина во Шарлот. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Две лица беа убиени, а четворица повредени во престрелката што се случи вчера на Универзитетот во Северна Каролина во Шарлот. Двајца студенти се убиени, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Народното собрание на Венецуела и опозициски лидер, Хуан Гуаидо повторно ги повика своите симпатизери на протести, најавувајќи „најголем марш“ ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Британскиот министер за одбрана Гавин Вилијамсон е сменет од функцијата поради оддавање информации од затворен состанок, на кинеската телекомуникациска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Група од 19 католички свештеници и теолози ги повикаа бискупите да го прогласат папата Франциск за еретик во најновите ултраконзервативни напади на поглаварот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Француската полиција фрли солзавец врз маскирани демонстранти во центарот на Париз денес додека илјадници луѓе го искористија првомајскиот марш за да ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин го потпиша законот за итно издавање руски патни исправи на Укрианците кои живеат во бунтовничките покраини на истокот од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претседателот на Народното собрание на Венецуела и опозициски лидер, Хуан Гуаидо повторно ги повика своите симпатизери на протести, најавувајќи „најголем марш“ ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Претседателот на Народното собрание на Венецуела и опозициски лидер, Хуан Гуаидо повторно ги повика своите симпатизери на протести, најавувајќи „најголем марш“ ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Напаѓачот е идентификуван како студент, соопштија американските полициски службеници. Полицискиот шеф во кампусот Џеф Бејкер рече дека на повикот за пукање ...
  сите 32 | | | веќе видена