Ројтерс

  во

  Либиската национална армија (ЛНА) која не е призната од страна на меѓународната заедница вечерва соопшти дека ја презела контролата врз аеродром во предградие ...
  | | веќе видена | слични

  Стотици мигранти заглавени во Грција се упатиле на границата со Македонија, барајќи да им биде дозволено да отпатуваат за северна Европа. Помали групи луѓе, ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Помали групи луѓе, вклучувајќи и деца поставиле шатори во близина на мигрантскиот камп во близина на Солун. Новинската агенција „Ројтерс“ јавува дека имало и ...
  сите 170 | | | веќе видена

  „Ги повикувам сите овие луѓе да се вратат во прифатните центри“, повика денеска грчкиот министер за миграција Димитрис Вицас за грчката телевизија ЕРТ. „Лага е ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Грција денес ги повика стотиците мигранти и бегалци кои се собраа на полето во близина на северната грчка граница да се вратат во своите кампови. Во спротивно ...
  сите 167 | | | веќе видена

  71- годишниот Грегори со оваа одлука на Ватикан стана првата личност со афро-американско потекло на чело на највлијателната надбискупија на американската црква ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Стотици мигранти заглавени во Грција пристигнале на границата со Северна Македонија, барајќи да им биде дозволено да отпатуваат за северна Европа. Помали групи ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за надворешни работи на Венецуела во изјавата за руската агенција „Интерфакс” не ја исклучи можноста дека повеќе членови на рускиот воен ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Американскиот таблоид TMZ пишува дека пејачката Бритни Спирс пред една недела доброволно се пријавила во установа за ментално здравје каде треба да престојува ...
  сите 8 | | | веќе видена