Ројтерс

  во

  Безбедносните служби на Франција уапсија шест лица во рамки на прелиминарната истрага, под сомнение за планирање напад врз претседателот на Франција, Емануел ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Британската премиерка, Тереза Меј, изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од ЕУ 95 проценти е готов. Ново истражување покажува дека Британците ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од ЕУ 95 проценти е готов. Ново истражување покажува дека Британците ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Британската премиерка, Тереза Меј, изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од ЕУ 95 проценти е готов. Ново истражување покажува дека Британците ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Британската премиерка, Тереза Меј, изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од ЕУ 95 проценти е готов. Ново истражување покажува дека Британците ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Британската премиерка, Тереза Меј, изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од ЕУ 95 проценти е готов. Ново истражување покажува дека Британците ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Италијанската телевизиска ѕвезда Елиса Исоарди, која беше во врска со италијанскиот заменик-премиер и министер за внатрешни работи, Матео Салвини, се раздели ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американските санкции за Иран, кои првично беа укинати со потпишувањето на нуклеарниот договор во 2015 година, денеска повторно стапија на сила. По стапувањето ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија испрати тим во Истанбул за да ги отстрани доказите за убиството на новинарот Џамал Кашоги, една недела откако тој исчезна во саудискиот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија испрати тим во Истанбул за да ги отстрани доказите за убиството на новинарот Џамал Кашоги, една недела откако тој исчезна во саудискиот ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија испрати тим во Истанбул за да ги отстрани доказите за убиството на новинарот Џамал Кашоги, една недела откако тој исчезна во саудискиот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Американските санкции за Иран, кои првично беа укинати со потпишувањето на нуклеарниот договор во 2015 година, денеска повторно стапија на сила. По стапувањето ...
  сите 40 | | | веќе видена