Ројтерс

  во

  Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека ситуацијата со Иран се одвива кон опасно сценарио, јави „Ројтерс“ повикувајќи се на руската ...
  сите 296 | | | веќе видена

  Поправката на куќата на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ги чини британските даночни обврзници 2,4 милиони фунти, објави „Ројтерс“. Ова го ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Холандија е погодена од најголемиот прекин на телекомуникациите во поновата историја кога четири часа имаше нарушување во мрежата, кое, според информациите, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Италијанскиот мафијашки шеф Роко Морабито, кој се наоѓал во затвор во Уругвај од 2017 година, побегнал во текот на ноќта додека чекал да биде префрлен во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Белгиската полиција уапси маж за кој се сомнева дека планирал да изврши терористички напад врз амбасадата на САД во Брисел, соопштија денеска обвинителите. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска потпиша декрет со кој руската забрана за увоз на храна од земјите членки на ЕУ се продолжува до крајот на 2020 ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Недостакот на сон го зголемува ризикот за ментални проблеми или ментално пореметување за 20%, покажуваат резултатите од истражувањата. Доктор Мишел Грандер, ...
  сите 4 | | | веќе видена