Ројтерс

  во

  Планот ќе биде финансиран од Европската унија, објасни Санчез, осврнувајќи се на фондот на ЕУ за помош на економиите и секторите најтешко погодени од кризата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во пресрет на Денот на независноста, американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе одржи говор на планината Рашмор во Јужна Дакота и ќе присуствува на ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Критиката кон Турција за евентуална преобразба на истанбулската „Аја Софија“ од музеј во џамија „е напад врз турскиот суверенитет“, рече во петокот турскиот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Критиката кон Турција за евентуална преобразба на истанбулската „Аја Софија“ од музеј во џамија „е напад врз турскиот суверенитет“, рече во петокот турскиот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Обвинението против него доаѓа помалку од 24 часа, откако градските власти изјавија дека, согласно новиот Закон, ваквиот слоган укажува на сепартизам или ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун, на состанокот на политбирото на владејачката Работничка партија рече дека Северна Кореја темелно спречила навлегување на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на состанокот на политбирото на владејачката Работничка партија рече дека Северна Кореја темелно спречила навлегување на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Јапонскиот државен пензиско – инвестиционен фонд (ГПИФ), еден од најголемите во светот, соопшти дека регистрирал најголема загуба до сега од 17,71 илјади ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Кинескиот сектор услуги во јуни забележа најбрз раст во последната деценија, бидејќи оживеа побарувачката на потрошувачите по ублажувањето на мерките поврзани ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во Русија денеска се регистрирани уште 6.718 случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заразени во земјата достигна 667.883. Според официјалната ...
  сите 285 | | | веќе видена

  АД вчера регистрирале повеќе од 55 000 нови случаи со ковид-19, што е нов светски рекорд по бројот на заразени во еден ден, пишува „Ројтерс“ . Дневниот билтен ...
  сите 202 | | | веќе видена