Ројтерс

  во

  Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека никогаш нема да го изговори името на напаѓачот од Крајстчрч, кој во две џамии уби 50 лица. – Тој е ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека никогаш нема да го изговори името на напаѓачот од Крајстчрч, кој во две џамии уби 50 лица. – Тој е ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган масакрот во двете новозеландски џамии во кои загинаа 50 лица го опиша како дел од поширокиот напад врз Турција. Тој ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Спојувањето на “Дојче банк” и нејзиниот ривал “Комерцбанк”, на долг рок ќе резултира со укинување на дури 30.000 работни места. Ова го изјави претставникот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Тој се заканил дека ќе ги прати назад “во сандаци“ сите оние кои ќе се обидат да го заземат Истанбул. Ердоган кој настојува да обезбеди поддршка за својата ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Авионот на етиопската воздухопловна компанија „Ethiopian Airlines“ во чиј пад минатата недела загинаа 157 луѓе летел со необично голема брзина по полетувањето ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Северноатланската алијанса по повод, како што велат од таму, петгодишнината од анексијата на Крим од страна на Русија, во соопштение оцени дека овој чин ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во најновите судири кои што избија на северот на Ирак, неколкумина ирачки и турски војници го загубија животот, а засега не е познато дали има жртви на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Спојувањето на „Дојче банк“ и на нејзиниот ривал „Комерцбанк“, гледано на долг рок, може да резултира со укинување на дури 30 000 работни места, изјави ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн изјави дека нејзиниот кабинет во петокот, точно девет минути пред нападите врз џамиите во Крајстчрч, добил манифест од ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во Анкара, Турција, е отворена една од најголемите градски болници во светот. Болницата е изградена на површина од околу 100 фудбалски игралишта, опремена е со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Комесарот на полицијата во Нов Зеланд, Мајк Буш, соопшти дека починала и 50-та жртва од нападот врз две џамии во градот Крајстчрч. Агенцијата АП пренесе дека ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Зузана Чапутова победи во првиот круг од претседателските избори во Словачка освојувајќи 40,5 отсто од гласовите, додека нејзиниот ривал Марош Шефчович освои ...
  сите 4 | | | веќе видена