Ројтерс

  во

  Турската ТВ станица АС е казнета со 2.300 евра поради емитување на музичкото видео на американската пејачка Пинк со образложение дека прикажан е еротски танц ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Околу 1.000 граѓани протестираат денеска против премиерот на Унгарија Виктор Орбан, со барања Владата да ги почитува демократските права и вредностите на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Филипини се разбуди по ужасната ноќ во која тајфунот ,,Мангхат” пустошеше со ветришта со брзина од 325 километри на час. Според последните информации најмалку ...
  сите 92 | | | веќе видена

  САД веќе воведоа царини за кинески производи вредни 50 милијарди долари Претседателот на САД Доналд Трамп наложи да бидат воведени нови царини за кинески ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Пред приемот во Европската Унија (ЕУ), Србија мора да ги исполни јасно дефинираните критериуми и да продолжи да работи на договорот за нормализација на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Пред приемот во Европската Унија, Србија мора да ги исполни јасно дефинираните критериуми и да продолжи да работи на договорот за нормализација на односите со ...
  сите 49 | | | веќе видена