Ројтерс

  во

  Медицинската истражувачка добротворна организација “WellCome Trust” ја нарече епидемијата на ебола во централна Африка „навистина застрашувачка“, пренесува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Два танкери се нападнати денеска во Оманскиот залив. Тоа се бродовите Фронт алтаир на норвешкиот сопственик Фронтлајн, кој плови под знамето на Маршалските ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Иран спаси десетици морнари од нафтени танкери, кои, наводно, биле нападнати во Оманскиот Залив во близина на брегот на ОАЕ, пренесува иранската агенција ИРНА. ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Иран спаси десетици морнари од нафтени танкери, кои, наводно, биле нападнати во Оманскиот Залив во близина на брегот на ОАЕ, пренесува иранската агенција ИРНА. ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Иран спаси десетици морнари од нафтени танкери, кои, наводно, биле нападнати во Оманскиот Залив во близина на брегот на ОАЕ, пренесува иранската агенција ИРНА. ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Во новиот бран на интернет цензура кој го прави Кина блокирани се и повеќе странски медиуми, како и кориснички профили на социјалните мрежи. Оваа „чистачка“ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Индија ја погоди топол бран во кој е измерена температура од 51 степен, а 36 луѓе починале, воглавно најсиромашните работници, објавила денес државната служба ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Климатските промени ќе претставуваат закана за мирот во земјите ширум светот во текот на следната деценија. Ова е јасно од Индексот за мир на австралискиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кинеската компанија Huawei веќе не очекува да ја покрие целта да стане најголем производител на паметни телефони во светот до крајот на годината, пишува ...
  сите 20 | | | веќе видена