Ројтерс

  во

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје, западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе, од вкупно 16 кои биле во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Поранешниот активисит на италијанската левица, 64-годишниот Чезаре Батисти, кој беше осуден за убиство, и веќе 40 години се наоѓаше во бекство, откако во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа во близина на Енкориџ, најголемиот град во американската држава Алјаска, објави ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германската агенција за заштита на конкуренцијата планира да достави забрана до компанијата „Фејсбук“ за собирање на податоци за корисниците. Оваа агенција ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Германската агенција за заштита на конкуренцијата планира да достави забрана до компанијата „Фејсбук“ за собирање на податоци за корисниците.Оваа агенција која ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјавил денеска дека не би се согласил да владее без апсолутни мнозинство, иако Уставот тоа му го дозволува. АНА пренела дека ...
  сите 489 | | | веќе видена

  Германската агенција за заштита на конкуренцијата планира да достави забрана до компанијата „Фејсбук“ за собирање на податоци за корисниците. Оваа агенција ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најмалку 17 лица загинаа, додека 12 се повредени во пожар кој што избил во центар за рехабилитација на нарко зависници во Гвајакил, вториот најголем град во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во тие пораки се повикуваат пратениците да не гласаат за Договорот од Преспа. Налогот за истрага е издаден откако два сајта објавија дека пратеници добицале ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Закани има до грчките пратеници поради Договорот од Преспа, поради што е покрената истрага. Обвинител од грчкиот Врховен суд наложи започнување на истрага ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Грчкото обвинителство денеска наложило покренување кривична истрага поради порака со закани до пратениците од партијата Независни Грци во која тие се ...
  сите 18 | | | веќе видена