Ројтерс

  во

  Норвешката полиција соопшти дека уапсила руски државјанин под сомнение за вмешаност во нелегални разузнавачки активности.Човекот чиј идентитет не е објавен бил ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Лојалноста кон владејачката Комунистичка партија беше потврдена денеска од страна на Кинеската католичка црква, која истовремено го поздрави и значајниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Околу две третини од жителите на швајцарскиот кантон Сент Гален се изјаснија за забрана за носење бурки на јавни места, а соседниот кантон Тицино, уште во јули ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Норвешката полиција соопшти дека уапсила руски државјанин под сомнение за вмешаност во нелегални разузнавачки активности. Човекот чиј идентитет не е објавен ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во полската престолнина Варшава, вчера се одржа протест на кој демонстрантите побараа зголемување на платите во јавниот сектор. Според проценките на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Според извештајот на Ројтерс засега нема информации за материјалната штета или евентуалните жртви. Потресот се случил на 212 километри од престолнината ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти маршираа низ главниот град на Полска вчера на протестот на кој побараа повисоки плати во јавниот сектор, со што упатија силна порака до ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за британската агенција Ројтерс изјави дека постигнувањето договор меѓу Белград и Приштина ќе треба да ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Премиерот на Италија, Џузепе Конте вчера се сретна со двајцата заменици, за да се обидат да го решат буџетскиот ќорсокак на Владата, соопштува „Ројтерс“. ...
  сите 10 | | | веќе видена