Ројтерс

  во

  Британската премиерка Тереза Меј не треба да го става својот договор за „Брегзит“ на гласање во Парламентот, откако нејзиниот последен предлог до пратениците ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кои се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кој се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Планот му е да се искачи 25 пати, а потоа ќе се пензионира. Непалскиот алпинистички водич Ками Рита го сруши светскиот рекорд, но и сопствениот рекорд ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кои се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кои се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кои се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Холивудската ѕвезда Вил Смит првично не сакал да ја исполни улогата на духот во римејкот на филмот „Аладин“, бидејќи тоа значело да влезе во чевлите на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Непалскиот шерпас Ками Рита Шерпа го освои Монт Еверест по 24 пат, и го собори рекордот.Како што соопштуваат локалните медиуми, тоа е неговиот втор предизвик ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот технолошки гигант Google ја прекина соработката со кинеската компанија Huawei, чии паметни телефони со оперативниот систем „Андроид“ ги користат ...
  сите 109 | | | веќе видена

  После повеќечасовните преговори, синоќа беше ставен крај на драмата на париската Ајфелова кула, откако едно лице се качи на речиси 300 метарска висина. Лицето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  После повеќечасовните преговори, синоќа беше ставен крај на драмата на париската Ајфелова кула, откако едно лице се качи на речиси 300 метарска висина. Лицето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Според агенцијата Ројтерс, која се повикува на интерни документи на германската влада , за олеснување на интеграцијата на над милион мигранти и за да ги укине ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Германија минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на повеќе од милион бегалци во Германија и за борбата против причините за ...
  сите 18 | | | веќе видена