Ројтерс

  во

  Бугарија одлучи да не учествува во Глобалниот пакт за миграција на ОН, изјави шефот на парламентарната група на владејачката партија ГЕРБ, Цветан Цветанов. Тој ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Француските и американските технолошки гиганти, вклучувајќи го и „Мајкрософт”, побараа од корпорациите и владите ширум светот да потпишат нова иницијатива за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Француските и американските технолошки гиганти, вклучувајќи го и „Мајкрософт”, побараа од корпорациите и владите ширум светот да потпишат нова иницијатива за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американската сојузна држава Калифорнија е погодена од еден од најголемите пожари во историјата кој што веќе одзеде голем број на животи и предизвика голема ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Германскиот министер за внатрешни работи и лидер на Христијанско-социјалната унија, Хорст Зехофер им соопштил на членовите на неговата Христијанско-социјална ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американската сојузна држава Калифорнија е погодена од еден од најголемите пожари во историјата кој што веќе одзеде голем број на животи и предизвика голема ...
  сите 144 | | | веќе видена

  На прославата од 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна во Париз во музејот „Орсе“ покрај македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов и неговата ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Германскиот министер за внатрешни работи и лидер на Христијанско-социјалната унија, Хорст Зехофер им соопштил на членовите на неговата Христијанско-социјална ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Калифорнија ја погоди еден од најголемите пожари во историјата кој се случил во американските држави. Најмалку 25 лица загинаа, а околу 100 се исчезнати. ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Калифорнија ја погоди еден од најголемите пожари во историјата на американската држава. Најмалку 25 лица се загинати, а околу 100 се исчезнати. Американецот ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Бездомник кој со количка за пазарување од супер-маркет спречил маж да изврши напад во Мелбурн, неочекувано добил награда за неговото дело.Имено, граѓаните на ...
  сите 9 | | | веќе видена