РМ

  во

  Тоа за што подолго време се шпекулираше, денеска е и официјално потврдено – рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко по седум години на чело на РК Вардар, си ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко во иднина нема повеќе да го финансира македонскиот ракометен шампион Вардар. Ова е веста која „црвено-црните“ ја објавија ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 26 април 2019 ...
  сите 75 | | | веќе видена

  За проблемите со кои се соочува градот и охриѓани како и за можните решенија содржани во изборните програми дебатираа кандидатите за градоначалник на Охрид, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев заедно со градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков и директорот ја јавното ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Стевче Стевоски вторпат се кандидира за градоначалничката функција, овојпат со поддршка на партијата Демократи. За себе вели дека е борец за правдата, ...
  сите 12 | | | веќе видена