РМ

  во

  Со 100.000 денари донација, Државната видеолотарија (ДВЛ) го помогна скијачкиот клуб „Пелистер“ од Битола. Со овие средства младите и талентирани скијачи, кои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Краткиот анимиран филм “Готлиб” во режија на Крсте Господиновски, по премиерното прикажување на домашниот филмски фесетивал Синедејс, својата меѓународна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Краткиот анимиран филм “Готлиб” во режија на Крсте Господиновски, по премиерното прикажување на домашниот филмски фесетивал Синедејс, својата меѓународна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Краткиот анимиран филм „Готлиб” во режија на Крсте Господиновски, по премиерното прикажување на домашниот филмски фесетивал Синедејс, својата меѓународна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Интересот на компаниите во Центар ставен над интересот на сите жители” data-bs-srcset=” Претседателката на Советот на Општина Центар, Јана Белчева Андреевска ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Врз основа на член 21 од Законот за просторно и урбанистичко планирање („Службен весник на Република Македонија“ број 199/14, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Котлети од лосос од опасната радиоактивна зона на Фукушима во Јапонија означена како ФАО 67 се продаваат во некои од маркетите во државата, тврдат граѓани за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Општина Центар е разочарана од веста дека вчера Уставниот суд донесе времена мерка до конечна одлука за целосно укинување на мораториумот за градба во Општина ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Општината Струга пред Локалните избори во 2017 година немаше пари да ги спроведе изборите, па побара помош од државата. Од тогаш поминаа повеќе од две години, ...
  | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетиот Ролф Плат во случајот „Маѓар телеком“, Владо Илиевски, по денешното судско рочиште изјави дека обвинителката Лиле Стефанова денеска ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Делчево-Звегор- Граничен премин „Делчево“ од денеска се одвиваат активности за асфалтирање со планираната реконструкција која се очекува да ...
  сите 55 | | | веќе видена

   Според министерот за транспорт и врски Горан Сугарески,  станува збор за многу значаен пат, бидејќи е дел до рутата на Коридор 8 што нѐ поврзува со Република ...
  сите 56 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Делчево-Звегор- Граничен премин „Делчево” од денеска се одвиваат активности за асфалтирање со планираната реконструкција која се очекува ...
  сите 57 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Делчево-Звегор- Граничен премин „Делчево“ од денеска се одвиваат активности за асфалтирање со планираната реконструкција која се очекува ...
  сите 58 | | | веќе видена