РМ

  во

  Со девет гласа „за“ и седум „против“ попладнево помина и вториот нацрт амандман за уставни измени во собраниската Комисија за уставни прашања. Со вториот нацрт ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Преседан е одлуката на Кривичниот совет да ја одбие жалбата на Груевски. Со тоа уште еднаш се потврди дека судството е целосно партизирано и дека работи под ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Со девет гласа „за“ и седум „против“ попладнево помина и вториот нацрт амандман за уставни измени во собраниската Комисија за уставни прашања. Со вториот нацрт ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со директорот на Асоцијацијата на европска младинска картичка (EYCA), Манел Санчез, на која се актуелизира идејата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Уставниот суд ја поништи одлуката на Советот на Општина Гевгелија, со која се распиша и одржа референдумот против „рудниците на смртта“. Канадската компанија ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рудниците на смртта во југоисточна Македонија сепак ќе се градат. Уставниот суд ја поништи одлуката на Советот на Општина Гевгелија, со која се распиша и одржа ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Градот Скопје ја започна постапката за реализацијата на проектот „Тунели под Кале“ Градот Скопје ја започна постапката за реализацијата на проектот „Тунели под ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска го прими во посета директорот на Асоцијацијата на европска младинска картичка (EYCA), Манел Санчез. Со оваа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Заев-Санчез: Вмрежувањето на младите во регионот и Европа, за побрза евронтеграција Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со директорот на Асоцијацијата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска го прими во посета директорот на Асоцијацијата на европска младинска картичка (EYCA), Манел Санчез. Со оваа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со директорот на Асоцијацијата на европска младинска картичка (EYCA), Манел Санчез, на која се актуелизира идејата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Идната 2019. година ќе биде полна со празници, особено со продолжени викенди.Имаме седум продолжени викенди и тоа за Божиќ, Велигден, 24 Мај, 11 Октомври, 8 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против Д.Д. (25) од Скопје поради основано ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Иницијативата Спас за Валандово реагира на Уставниот суд која ја поништи одлуката Советот на Општина Гевгелија, со која се распиша и одржа референдум против, ...
  сите 26 | | | веќе видена