РМ

  во

  Висока воена делагација, предводена од генерал - мајор Стивен Креј, командант на националната гарда на државата Вермонт од САД, вчера го посети ОУ Братство ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Левичарската организација „Ленка“, блиска до партијата Левица, бара набљудувачи за референдумот на 30 септември кои треба да ги пријави во ДИК до 24 септември. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Јавното обвинителство ќе ги следи евентуалните противправности при организирањето и спроведувањето на референдумот, и за таа цел е формирана Комисијата, а за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Министерот Николовски доби плакета за најуспешен министер за земјоделство, шумарство и водостопанство. Земјоделското здружение „Современо Земјоделство“ на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ “ кажа дека според него, Владата треба на граѓаните кои го даваат својот глас, им должи објаснување кои конкретно уставни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На нашите млади им треба европска Македонија. Избираме да бидеме дел од демократскиот свет за да создадеме можности за подобар живот за нашите деца. Немаме ...
  сите 56 | | | веќе видена

  САД даваат силна поддршка на историскиот Договор од Преспа што ќе и го отвори патот на Македонија за членство во НАТО и ЕУ, ќе ја зацврсти безбедноста на ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Поголеми избори и појасно изјаснување од претстојниот референдум нема да имаме. Таа порака граѓаните ќе ни ја упатат на 30 септември и затоа нашиот повик до ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Земјоделското здружение “Современо Земјоделство” на министерот Љупчо Николовски, му додели плакета за најуспешен министер за земјоделство, шумарство и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Поголеми избори и појасно изјаснување од претстојниот референдум нема да имаме. Таа порака граѓаните ќе ни ја упатат на 30 септември и затоа нашиот повик до ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „А1он“ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поголеми избори и појасно изјаснување од претстојниот референдум нема да имаме. Таа порака граѓаните ќе ни ја упатат на 30 септември и затоа нашиот повик до ...
  сите 303 | | | веќе видена

  Поголеми избори и појасно изјаснување од претстојниот референдум нема да имаме. Таа порака граѓаните ќе ни ја упатат на 30 септември и затоа нашиот повик до ...
  сите 303 | | | веќе видена