РМ

  во

  Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе. Првото беше дека откако ги направи капитулантиските ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Денеска на митингот во Скопје, Заев ми постави две прашања, па еве ќе му одговорам од убавото Свети Николе. Првото беше дека откако ги направи капитулантиските ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Во вторник Комисијата за заразни болести ќе одлучи дали ќе прогласи епидемија од морбили на целата територија на Македонија. Епидемијата е во полн ек, ...
  сите 283 | | | веќе видена

  На денешен ден 13 април 2019 1519.- Родена е француската кралица со италијанско потекло Катарина де Медичи, ќерка на господарот на Фиренца, Лоренцо Втори ...
  сите 3 | | | веќе видена

  За Велигден, големиот празник кој ни е на праг, добиваме 4 неработни денови и шанса да одмориме, а веднаш по Велигден е и први мај.Неработни денови ќе бидат ...
  сите 28 | | | веќе видена

  До Кривичниот суд не е пристигнато ниту едно барање за аболиција од осудените лица за 27 април, изјавија денеска од Судот. Од таму појаснуваат дека според ...
  сите 37 | | | веќе видена

  За Велигден, големиот празник кој ни е на праг, добиваме 4 неработни денови и шанса да одмориме, а веднаш по Велигден е и први мај. Неработни денови ќе бидат ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Следните 2 неработни дена за православните христијани се петок, 26 април, но и понеделник 29 април кој е неработен за сите граѓани по повод Велигден. Ова се ...
  сите 34 | | | веќе видена