Реал Мадрид

  во

  Арсен Венгер повеќе од две децении го водеше Арсенал и лојално му служеше на клубот во кој ги оствари најголемите успеси, а сега во моменти кога ги согледува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Роби Фаулер во својата колумна за Мирор открива дека Јирген Клоп во минатото го одбил кормилото на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, на Германецот не му се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Велс и Хрватска ги поделија бодовите на натпреварот кој изминатава вечер се одигра во Кардиф, пресметка која по доста лоши работи ќе ја паметат фановите на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Касемиро во ексклузивниот разговор со Хорге Валдано во специјалната емисија на телевизијата „Мовистар“ открива како една порака на Зинедин Зидан му ја ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Поранешниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил, во текот на својата фудбалска кариера доживеал низа успеси и падови. Голем дел од времето додека престојувал во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Легендата на Ливерпул, Роби Фаулер откри зошто Јирген Клоп одбил понуди од Манчестер јунајтед и Реал Мадрид и го одбрал Ливерпул за следна дестинација, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1973 година е роден легендарниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил. О’Нил е роден во гратчето Пасо де лос Торос во областа Такуарембо, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Легендарниот француски тренер, Арсен Венгер откри дека го одбил Реал Мадрид поради љубовта кон Арсенал. Во интервју за „БеИН спорт“ Венгер изјави дека ги одбил ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Легендарниот француски тренер, Арсен Венгер откри дека го одбил Реал Мадрид поради љубовта кон Арсенал. Во интервју за „БеИН спорт“ Венгер изјави дека ги одбил ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Арсен Венгер повеќе од две децении го водеше Арсенал и лојално му служеше на клубот во кој ги оствари најголемите успеси, а сега во моменти кога ги согледува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Најголемите фудбалски ѕвезди заработуваа огромни суми од кои обичните луѓе добиваат вртоглавици. Иако за најголемиот дел од нив вообичаено е да бидат во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скапото засилување на Реал Мадрид, Лука Јовиќ се уште нема постигнато гол за кралскиот клуб, има мала минутажа, а го губи местото и во српската репрезентација. ...
  сите 66 | | | веќе видена