Реал Мадрид

  во

  Играчот за врска на Реал Мадрид, Иско веќе неколку недели поминува низ тешка ситуација на „Сантијаго Бернабеу“. Иско е незадоволен од статусот во Реал Мадрид и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На крајот најважно за Солари е што Реал Мадрид запиша победа. Реал Мадрид запиша важна победа против Бетис во Севиља, а на својот поранешен клуб му пресуди ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манчестер сити – Вулверхемптон (21 часот) Фудбалерите на Пеп Гвардиола се во застрашувачка голгетерска форма. Поразот од Лестер кон крајот на декември многу ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Реал Мадрид со голот на Дани Себаљос успеа да се провлече на „Бенито Виламарин“ и да освои три бода на тешкото гостување, а интересно беше тоа што фудбалерот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Спортски.мк и денес е тука да ви ги пренесува случувањата на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Повеќе од половината фудбалери (шестмина) во најдобриот тим за 2018 година што го избраа над 1,8 милион љубители на фудбалот во едномесечното гласањето, кое ...
  сите 71 | | | веќе видена