Реал Мадрид

  во

  Како се менувале клубовите на листата најголеми трошаџии во периодот од сеозната 1990/91 па се до актуелнава сезона. Компјутерска симулација покажува како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан оваа недела го превзема Реал Мадрид и сега има желба да внесе промени во тимот после лошата сезона. Неговото второ тренерско дерби на клупата на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс смета дека трансферот на Рамзи во Јувентус добро ќе дојде за напредокот на играчот. Поранешниот легендарен ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Ако се суди по првиот натпревар, одлуката на Реал Мадрид да го врати Зинедин Зидан изгледа сосема правилна. Таквата одлука на раководството ја поддржа и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ на крајот на сезоната би можел да го напушти Реал Мадрид. Иако има 33 години, Модриќ како официјално најдобар играч за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ако се суди по првиот натпревар, одлуката на Реал Мадрид да го врати Зинедин Зидан изгледа сосема правилна. Таквата одлука на раководството ја поддржа и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Кака има пофалби за Зинедин Зидан, но вели дека треба да се види какви резултати ќе може да донесе без Кристијано Роналдо во тимот на Реал Мадрид. Шпанија ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан на најдобар можен начин ја стартуваше својата втора етапа како тренер на Реал Мадрид, успевајќи да оствари сигурноа победа над Селта Виго од 2:0 ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Костариканецот за момент се погрижи Кралевите да не тргнат со негатива на денешната пресметка, во првиот меч на Зидан по враќањето на клупата на шпанскиот ...
  сите 124 | | | веќе видена