Реал Мадрид

  во

  Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари, го бранеше капитенот на тимот Серхио Рамос. Тренерот зеде став во однос на ситуацијата, во која дефанзивецот се ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Роберто Карлос даде изјава за шпанските медиуми при промоцијата која ја имаше „Нисан“ во Мадрид, случување на кое секако топ тема беше Лигата на шампионите со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рахим Стерлинг потпиша нов тригодишен договор со Манчестер сити, со кој ќе остане на „Етихад“ барем до 2023 година, уништувајќи ги надежите на Реал Мадрид дека ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо воведе несекојдневен договор со кој неговите соработници и службеници ги обврзува дека мора 70 години да молчат за неговиот приватен живот, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вчера е завшрен процесот на гласање, а француските медиуми започнаа да пишуваат дека после половина од преброените гласови во водство е Лука Модриќ. „Радио ...
  сите 37 | | | веќе видена

  По долгите месеци шпекулации, Рахим Стирлинг се согласи да потпише нов договор со Манчестер Сити. Денес англискиот репрезентативец се врза со клубот за уште ...
  сите 26 | | | веќе видена