Реал Мадрид

  во

  Кристијано Роналдо вчера ги постигна првите голови за Јувентус во Серија А. Португалецот не се запиша во листата на стрелци на првите три натпревари, но синоќа ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Реал Мадрид ги загуби првите два бода во новата натпреварувачка сезона откако одигра 1:1 на жешкото гостување на „Сан Мамес“ во Билбао, натпревар кој покрај ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми тврдат дека сé уште не е исклучена можноста Лука Модриќ да влезе во линијата од Интер. Уште од Светското првенство трае шпекулацијата за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Марсело изрежира фудбалска магија на вчерашниот меч против Атлетик Билбао која експресно стан вистински хит во шпанската спортска јавност, но во микс-зоната по ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо конечно стигна до својот прв гол во Серија А. Португалецот после трансферот од Реал Мадрид беше без погодок во првите три кола, а денес ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Рафаел Бенитез имаше многу кратка и доста неуспешна етапа како тренер на Реал Мадрид, каде по само шест месеци беше отпуштен од страна на Флорентино Перез, а ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Mладиот Бразилец повторно ја покажа својата бразилска магија за младинскиот тим на Реал Мадрид. Сите фудбалски познавачи му предвидуваат фантастична кариера, ...
  сите 66 | | | веќе видена