Реал Мадрид

  во

  Познат е и идеалниот тим од минатата сезона во изборот на ФИФА. На врвот на нападот се најголемите ѕвезди на светскиот фудбал - Кристијано Роналдо и Лионел ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Флорентино Перез на официјалното годишно Собрание кое традиционално го одржува Реал Мадрид за првпат јавно му се обрати на Кристијано Роналдо, а еден ден по ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Познат е и идеалниот тим од минатата сезона во изборот на ФИФА. На врвот на нападот се најголемите ѕвезди на светскиот фудбал – Кристијано Роналдо и Лионел ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ е прогласен за најдобар светски фудбалер за сезоната 2017/18 и го доби престижното признание „The Best“ кое го доделува ФИФА. ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Познат е и идеалниот тим од минатата сезона во изборот на ФИФА. На врвот на нападот се најголемите ѕвезди на светскиот фудбал – Кристијано Роналдо и Лионел ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ е прогласен за најдобар светски фудбалер за сезоната 2017/18 и го доби престижното признание „The Best“ кое го доделува ФИФА. ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Варан, Марсело, Серхио Рамос, Лука Модриќ и Роналдо од Реал Мадрид, Нголо Канте и Еден Хазард од Челзи, Дани Алвеш и Килиан Мбапе од Челзи, Меси и Де Геа го ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Горан Пандев и Игор Ангеловски му дадоа пет бода на Лука Модриќ во гласањето за најдобар фудбалер во годината, немаше место за Лео Меси во потесниот избор на ...
  сите 105 | | | веќе видена