Реал Мадрид

  во

  Реал Мадрид е на чекор од одбрана на титулата во шпанското првенство, откако триумфираше против Барселона со минимални 81:80 во вториот меч од финалето. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед очекува Пол Погба да остане во тимот и по крајот на летото, објави „Скај Спортс“. Менаџерот на „црвените ѓаволи“ Оле Гунар Солскјер го смета ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Искусниот италијански фудбалски стратег наводно му подвлекол две имиња на директорот на Јувентус кои очајно ги посакува во редовите на Старата дама, во Италија ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Легендата на тимот од „Олд Трафорд“ тогаш во прашање ја доведе почитта која Французинот ја има кон тој клуб, меѓутоа додаде дека такви фудбалери не му се ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Неодамна, Шпанија ја потресе голем скандал откако неколку играчи беа уапсени под сомнение дека се вклучени во местење на натпревари. Раул Браво, играч на Реал ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сагата околу иднината на Килијан Мбапе веќе практично е кон својот крај, откако лично претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Хелаифи објави дека е на „200 отсто ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Со продажбата на Филипe Кутињо во Барселона Ливерпул заработи дури и 119 милиони фунти. Иако навивачите беа бесни кога дознаа дека Кутињо заминува во ...
  сите 8 | | | веќе видена