Реал Мадрид

  во

  ПСЖ доживеа елиминација во Лига купот откако загуби од Генгам со 2:1, натпревар кој сепак ќе остане запаметен по тоа што против актуелниот фудбалски шампион во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед ќе му исплати 16,5 милиони евра на Жозе Мурињо како компензација за предвременото раскинување на договорот. Португалецот доби отказ, а во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во шпанските медиуми веќе можат да се пронајдат гласини, како за овој преоден рок, така и за наредниот (летниот). Шпанските гиганти како Реал Мадрид, Барселона ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Португалскиот тренер Жозе Мурињо ја добил оштетата од Манчестер Јунајтед зап редвремено раскинување на договорот. Ќе потсетиме, Мурињо доби отказ во текот на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Актуелниот европски првак, шпански Реал Мадрид, англиски Тотенхем и италијански Лацио се меѓу клубовите што се заинтересирани за трансфер на македонскиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед на Жозе Мурињо му го исплати обесштетувањето од 16.5 милиони евра со што Португалецот е и официјално отпуштен и слободен за нов ангажман, ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете ги сите случувања на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК СО СЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА. – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Откако пред неколку денови сопругата и агент на Мауро Икарди, Ванда Нара истакна дека се далеку од договор со Интер околу продолжување на соработката, денес ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Реал Мадрид се наоѓа во серија лоши резултати, во последните две кола освои само 1 бод, па поради тоа се случил бурен состанок во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Реал Мадрид се наоѓа во серија лоши резултати, во последните две кола освои само 1 бод, па поради тоа се случил бурен состанок во тренинг ...
  сите 11 | | | веќе видена